Bezpieczne zastosowanie plazmy w medycynie estetycznej

medycyna estetyczna

W naturze człowieka leży nieustanne poszukiwanie rozwiązań danych problemów oraz udoskonalanie dostępnych metod. Efektem tego jest nieustanny rozwój medycyny estetycznej.

Coraz to nowsze urządzenia stają się odpowiedzią dla ludzi posiadających kompleksy w postaci mankamentów wyglądu. Do niedawna lasery frakcyjne były uważane za doskonały sposób na pozbycie się brodawek, włókniaków lub zmarszczek.

Jednakże z biegiem lat i wytworzono innowacyjną metodą w walce o pewność siebie i ponowne odkrycie piękna. Plazma azotowa przewyższa wszystkie urządzenia, które dotychczas znaliśmy. Podczas jakich zabiegów możliwe jest jej wykorzystanie?

Charakterystyka zabiegów

Zabiegi z wykorzystaniem plazmy azotowej charakteryzują się nie inwazyjnością, dzięki czemu pacjenci mogą powrócić do wykonywania swoich codziennych zajęć, zaraz po wyjściu z gabinetu. Nie występuje także długi czas rekonwalescencji. Obejmuje on wyłącznie kilka dni, a wsłuchując się w zalecenia przekazane przez lekarza, efekt końcowy będzie widoczny niezwykle szybko.

Wszystko to może szokować, gdyż przyzwyczailiśmy się do tego, że medycyna estetyczna wymaga czasu i ingerencji chirurga. To błędne przeświadczenia przełamuje urządzenie Plasmage, gwarantującego wymarzony rezultat oraz pełne bezpieczeństwo. Na czym więc polega fenomen zabiegów podczas których jest wykorzystywany?

Na rynku możemy spotkać wiele podobnych do siebie, ale to właśnie Plasmage posiada frakcjonowanie prawdziwej plazmy azotowej wraz z pełną kontrolą parametrów. Generowana wiązka powstaje z gazu i dociera do skóry właściwej. W efekcie rozpoczyna się pełen proces powstawania kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność, a także odparowanie nadmiernej tkanki. Precyzja działania kierowanych impulsów plazmy, nie zagraża sąsiednim tkankom.

Zabieg nie należy do bolesnych, jednakże aby zwiększyć komfort pacjentów nakładana jest specjalna maść, która ma działać znieczulająco w danym miejscu. Po zakończeniu pojawiają się ciemno brązowo-czarne punkciki w formie delikatnych strupków.

Może wystąpić również opuchnięcie i zaczerwienienie co jest naturalna reakcją organizmu. Nie należy się jednak martwić na zapas, gdyż znika po kilku godzinach. Z kolei strupki zaczną odpadać po około 3-4 dniach. Na ich miejscu mogą pojawić się przebarwienie, ale one także miną do kilku tygodniach.

urządzenie z plazmą

Wskazania do wykonania zabiegów z wykorzystaniem plazmy azotowej

Wykorzystanie urządzenia Plasmage podczas zabiegów z plazmą azotową jest naprawdę szerokie. Zawdzięcza się to przede wszystkim certyfikatom bezpieczeństwa, gwarantującym efekty nawet w trudno dostępnych miejscach i delikatnych. Aparat posiada także gotowe protokoły, które dedykowane są poszczególnym obszarom zabiegowym.

Piękny wygląd jest marzeniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każde z nich zasługuje na ich spełnienie. Dzięki plazmie azotowej możliwe jest wykonanie zabiegów resurfacing i anti-aging. Ich celem jest odmłodzenie skóry i nadanie jej budowie prawidłowej formy – pozbawionej zwiotczałej skóry.

Wygładzenie zmarszczek na obszarze całej twarzy przestaje być skazane na interwencję chirurga plastycznego. Działanie wiązek azotu jest skutecznym sposobem na pozbycie się widocznych oznak starzenia.

Wykonywane są także zabiegi korekcji powiek. Blefaroplastyka przy użyciu plazmy jest całkowicie innowacyjną metodą. Oprócz spektakularnych rezultatów, pacjent otrzymuje gwarancję bezpieczeństwa dla tak delikatnych stref. Poprawie ulega ogólny wygląd oka, a podniesiona górna powieka sprawi, że dawniej utracony blask, ponownie się pojawi. Wszystko to za pomocą urządzeń z plazmą.

Wśród głównych wskazań do wykonania zabiegów urządzeniem Plasmage, warto także wskazać możliwości usunięcia:

  • włókniaków,
  • brodawek,
  • kępek żółtych,
  • blizn przerostowych i zanikowych,
  • plam soczewicowatych,
  • gruczolaków potowych.

Nowoczesny aparat został wyposażony w lekką rączkę zabiegową, która nie wymaga ładowania. Projekt pozwala tym samym na osiągnięcie dodatkowej korzyści dla lekarza, jakim jest niepodważalna wygoda podczas wykonywania zabiegów. Zwiększa to pewność działania, a wraz z certyfikatami medycznymi zapewnia pacjenta o pełnym bezpieczeństwie.

Ta nieinwazyjna metoda nie wymaga dodatkowego czasu rekonwalescencji, a sam czas spędzony w gabinecie jest bardzo przyjemny. Wszystko za sprawą urządzenia Plasmage, które powstało z myślą o komforcie pacjenta. Jest on niezwykle ważny, podobnie jak jego uśmiech i zadowolenie z rezultatów, wykonanych zabiegów.

Related posts