Elegancki manicure w domu

Pielęgnacja paznokci to coś, za czym większość kobiet przepada. Rzadko jednak mamy czas na regularne wizyty w salonie kosmetycznym, tak że marzenia o profesjonalnym manicurze kończą się z reguły na spiłowaniu nieregularności na krawędziach paznokcia, odsunięciu skórek i nałożeniu warstwy bezbarwnego lakieru.

Zadbane znaczy piękne

Zadbane, zdrowe paznokcie same w sobie wyglądają ładnie. Jeśli możesz się takimi pochwalić, manicure może być tylko dodatkowym atutem. Na brzydkie, popękane płytki paznokci z zaniedbanymi skórkami nie pomoże nawet najdroższy lakier. Pierwszy krok to podstawowa pielęgnacja. Pilniczek – najlepiej szklany lub ceramiczny – żeby zadbać o ładny kształt paznokcia. Na skórki polecamy drewniany patyczek – odchodzi się już od przycinania skórek, ponieważ kiedy odrastają, stają się coraz mocniejsze, choć czasem po prostu trzeba je przyciąć.

Ważne jest nawilżanie – dobrze odżywiona płytka paznokcia oraz skórki to podstawa, z którą można później pracować. Jeśli twoje paznokcie domagają się intensywnego nawilżania, zamiast aplikować im kolejne warstwy lakieru, najpierw zadbaj o ich zdrowy wygląd. Wystarczą oliwki oraz odżywki, dostępne również w formie aplikatora z pędzelkiem lub jako maseczki czy płyny.pazury1

Manicure krok po kroku

Kiedy już masz zadbane paznokcie, można zacząć myśleć o nadaniu im pięknego, eleganckiego wyglądu. Lakier zawsze nakłada się na czysty, suchy paznokieć. Wcześniej należy zdjąć inne warstwy, najlepiej używając zmywacza bez acetonu, chyba że zdejmujemy hybrydy, do których zdjęcia niezbędne jest użycie acetonu. Wbrew pozorom zanim pomalujesz paznokcie na wybrany kolor, musisz poświęcić kilka chwil na inne czynności. Czyste paznokcie trzeba nawilżyć – szczególnie suche, twarde skórki. Następnie można je odsunąć – a jeśli trzeba, przyciąć. Potem spiłuj paznokcie, nadając im taki kształt, jaki chcesz.

Jeśli przed malowaniem paznokci nakładasz na nie oliwkę – co jest wskazane – przed nałożeniem lakieru trzeba odtłuścić płytkę paznokcia. Malując paznokcie, zacznij od bazy. Potem nałóż pierwszą warstwę lakieru w wybranym kolorze i poczekaj cierpliwie, aż lakier wyschnie i stwardnieje. Najlepszym testem jest delikatne przyłożenie do paznokcia drugiego paznokcia – jeśli się nie skleją, nawet delikatnie, są suche i masz pewność, że lakier osiągnął już wymaganą twardość. Dopiero wtedy możesz nałożyć drugą warstwę. Warto na sam wierzch dodać warstwę utwardzającą i zabezpieczającą lakier – zapobiegnie to pękaniu i powstawaniu odprysków.

Dla własnej wygody i ułatwienia sobie tego rytuału, warto zaopatrzyć się w zestaw hybrydowy, w którego skład wchodzi baza, top coat, a także wybrany lakier, wówczas bez problemu wykonamy wymarzony manicure w zaciszu domowym.

Related posts