Jak często korzystać z mezoterapii igłowej?

Coraz częściej kobiety, ale również mężczyźni decydują się korzystać z medycyny estetycznej i zabiegów, jakie ta im oferuje. Głównym celem jest oczywiście poprawa wygląd ust, linii twarzy czy po prostu ujędrnienie skóry. Do zabiegów, które najczęściej są wybierane należy oczywiście mezoterapia igłowa. Na czym polega i jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa – charakterystyka zabiegu

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na jej wykonanie decyduje się spora ilość klientek, licząc, że pomoże ona ujędrnić skórę i nadać jej młodszego wyglądu. I rzeczywiście – tak się dzieje, bowiem mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu skórze właściwej nie tylko kwasu hialuronowego, ale również potrzebnych substancji odżywczych. Witamin, aminokwasów, mikroelementów czy peptyd biomimetycznych.

Całość zabiegu wykonywana jest za pomocą iniekcji, a więc przy użyciu strzykawki i igły. Pomaga to zaaplikować preparaty bezpośrednio w miejsca, które tego wymagają. Poza tym wstrzykiwane składniki, dzięki temu, że dostają się natychmiastowo do skóry właściwej, mają możliwość szybkiego działania, a na pożądane efekty nie trzeba długo czekać.

Do mezoterapii igłowej wykorzystuje się gotowe preparaty. Znacznie rzadziej zdarzają się sytuacje, by mieszanka była przygotowywana i dobierana specjalnie pod daną klientkę. Są jednak sytuacje, gdy możemy wybierać. Na przykład wrocławski gabinet medycyny estetycznej Pracownia Piękna proponuje swoim klientkom między innymi Mezolift, czyli metodę z zastosowaniem czystego nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który działa silnie rewitalizująco. Jest on zalecany szczególnie tym osobom, które cierpią z powodu alergii. Inną możliwością pozostaje też wybranie preparatu zawierającego wyłącznie polinukleotydy lub Hydrobalans Skin Booster, zabieg z zastosowaniem specjalnej stabilizowanej formy kwasu hialuronowego, utrzymującego się w skórze przez kilkanaście miesięcy.

 

Na mezoterapię  igłową mogą zdecydować się osoby, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów czy przebarwień skóry. Zabieg stosowany jest również przy regeneracji i rewitalizacji skóry, jej zwiotczeniu i profilaktyce przeciwzmarszczkowej.

Na czym polega zabieg?

Sam zabieg mezoterapii igłowej polega na dość gęstym, bo co 1 centymetr, podawaniu przygotowanego preparatu. Na skórze twarzy lub innej części ciała poddawanej zbiegowi powstają przez to dziesiątki małych grudek, które znikają jednak po kilkudziesięciu godzinach. Substancje odżywcze zostają natomiast całkowicie wchłonięte przez skórę.

Mezoterapię igłową stosuje się na wielu częściach twarzy i ciała – na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra wymaga poprawy jędrności i elastyczności.

Do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej nie musi też w jakiś specjalny sposób się przygotowywać.  Wybór odpowiedniej pory roku do przeprowadzenia mezoterapii też nie jest konieczny. Poza tym zabieg bez zbędnych obaw może być wykonywana przy każdym typie skóry.

Jak często wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg powinno wykonać się około trzech, czterech razy, w odstępach co 10-14 dni. Dzięki temu efekty będą jeszcze bardziej widoczne. Co więcej, będą się również dłużej utrzymywać.

Wybierając odpowiedni gabinet medycyny estetycznej pamiętajmy również, aby sprawdzić czy rzeczywiście oddajemy się w ręce prawdziwych profesjonalistów. Wspomniany już gabinet Pracownia Piękna pochwalić się może wysokokwalifikowanym zespołem, który tworzy fizjoterapeuta, kosmetolog, lekarz medycyny estetycznej oraz profesjonalne kosmetyczki. I właśnie tego typu miejsca wybierajmy! Nasz zdrowie i perfekcyjny wygląd są tego warte.

 

Efekty mezoterapii igłowej

Zabiegi mezoterapii, to oczywiście bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełnione dzięki niej niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie, a także zwiększają napięcie i elastyczność skóry. To wszystko sprawia, że nasza skóra wydaje się wyglądać młodziej, zredukowane są bowiem oznaki jej starzenia. Po odpowiedniej ilości zabiegów doskonale widoczna jest także poprawa gęstości skóry. Wydaje się ona nie tylko odmłodzona, ale również rozjaśniona.

Zabiegi mezoterapii igłowej wskazany jest szczególności w przypadku osób u których skóra wydaje się być zmęczona, wiotka, szara, zupełnie pozbawiona elastyczności, napięcia i jędrności. Co więcej, skorzystać mogą z niego również ci, którzy zmagają się z uszkodzeniami posłonecznymi, przebarwieniami oraz bliznami potrądzikowymi.

 

Related posts