Koloryzacja włosów w domu – wybierz profesjonalną farbę do włosów

włosy po profesjonalnych kosmetykach fryzjerskich

Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej możliwości odmiany naszych fryzur w dowolny sposób. Obok wymyślnych fryzur i sposobów cięcia, mowa także o koloryzacji. Współczesne farby nie tylko nie muszą już niszczyć włosów, lecz mogą nawet je pielęgnować. Wszystko to za sprawą odpowiednich dodatków, dzięki którym włosy zyskują nie tylko upragniony kolor, lecz również fantastycznie wyglądają. Jak zatem wybrać najlepsze kosmetyki do pielęgnacji i koloryzowania włosów?

Zdrowe włosy kluczem do satysfakcji

O tym, jak bardzo duży wpływ na samopoczucie może mieć stan włosów, przekonał się chyba każdy i każda z nas, gdy tuż po wyjściu z salonu fryzjerskiego nasze włosy wyglądały niczym z okładek czasopism. Przekonujemy się o tym również w dosyć bolesny sposób, gdy przyglądamy się naszym pasmom, stwierdzając, że są dalekie od ideału. Zapewne jest to najczęściej moment zwrotny dla naszych kosmyków, kiedy decydujemy się na zmianę sposobów pielęgnacji, lecz także stosowanych w tym celu produktów.

Dlaczego warto stosować profesjonalne kosmetyki do włosów?

Otóż dlatego, że dają one o wiele trwalsze efekty. Kosmetyki stosowane przez profesjonalne salony fryzjerskie trzymają się na włosach znacznie dłużej, niż te, które na ogół znajdujesz w sklepach. Wyobraź sobie, że stosujesz do koloryzacji najtańszą farbę, jaka znajdziesz w sklepie. Może się okazać, że efekt Cię zadowala. Jednak prawdopodobieństwo tego, że farba ta zawiera więcej szkodliwych dla włosa substancji i z czasem ulegnie on zniszczeniu jest większe, niż w sytuacji, gdy zainwestujesz w profesjonalną farbę do włosów, w której składniki są o wiele lepiej dobrane. Wówczas, obok zmiany koloru, jednocześnie pielęgnują Twoje pasma.

Profesjonalne kosmetyki są ważne również z innego powodu. Koloryzacja włosów w salonie fryzjerskim potrafi być wyjątkowo droga, ze względu na umiejętności fryzjera, a co za tym idzie, efekt, jakiego często nie osiągniesz samodzielnie w domu. Cenę podnoszą również zastosowane kosmetyki. Dlatego też, jeśli mimo wszystko wolisz przefarbować włosy w domu, stawiaj na produkty lepszej jakości, tak by skutki samodzielnej koloryzacji nie były opłakane.

profesjonalna-koloryzacja-włosów

Jak rozpoznać dobry produkt do włosów?

Istnieje mnóstwo porad w tym zakresie. Pierwszą z nich jest najczęściej dobór farby bez amoniaku, jednak nie do końca musi to być dobra porada. Amoniak jest nośnikiem odpowiadającym za wniknięcie koloru w strukturę włosa, rozchylając jego łuski, co może powodować, że jest on trochę bardziej szorstki w dotyku, jednak da się ten efekt szybko zniwelować odpowiednią pielęgnacją. Farby niezawierające amoniaku często zawierają zastępującą go monoetyloaminę (MEA), która może mieć o wiele bardziej szkodliwe działanie, gdyż pozostaje we włosach o wiele dłużej (do 24 dni). Podczas gdy amoniak ulatnia się już po 20-40 minutach bez śladu.

Niektóre produkty zawierają alergeny, dlatego też koniecznie przed użyciem kosmetyku zrób test uczuleniowy. Posmaruj niewielki obszar skóry wybraną farbą i pozostaw na ok. godzinę. Zmyj produkt i obserwuj przez dwie doby, czy nie dochodzi do podrażnienia. Jeśli tak, farba nie jest dla Ciebie.

Dużo mówi się ostatnio również o unikaniu silikonów. Mimo, że tworzą one na włosach ochronną warstwę zabezpieczającą, jest ona mocno obciążająca dla włosa, a do tego ciężko ją zmyć. Jeśli tego nie wiemy, dokładamy włosom kolejne warstwy produktów z silikonem, przyczyniając się do większych szkód.

Related posts