Kosmetyki bez konserwantów i parabenów

kosmetyki bez konserwantów i parabenów

Każdy z nas codzienni wykorzystuje różnorodne kosmetyki. Niekiedy jest ich mniej, czasami więcej. Kobiety dodatkowo wykorzystują duże ilości kosmetyków do makijażu, często nie zastanawiając się jaki jest skład danego produktu, co zawiera. Skuszeni reklamą chętnie sięgamy nawet bardzo drogie produkty nie zważając czy w ich składzie znajduje się chemia, konserwanty bądź parabeny. Niekiedy nawet wiedząc, że skład danego produktu nie jest najlepszy, wybieramy właśnie ten sądząc, że inne naturalne odpowiedniki nie dorównają oryginałowi. Wciąż nie doceniamy siły jaka drzemie w naturalnych składnikach. Niekiedy są one w stanie zdziałać cuda, min odbudować włosy, zwalczyć trądzik i uporać się z niedoskonałościami lepiej niż kosmetyki z dodatkiem chemii. Warto pamiętać, że zarówno parabeny jak i wszelkie inne konserwanty nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Często powodują podrażnienia, pokrzywkę, świąd, a osoby borykające się ze skórą skłonną do alergii z pewnością nie będą chwalić silnego działania tych kosmetyków.

 

Czym są konserwowane naturalne kosmetyki?

Konserwanty i parabeny sprawiają, że kosmetyk ma dłuższy termin ważności i nie rozwijają się w nim bakterie i grzyby np. pleśnie. Jednak naturalne kosmetyki również są odpowiednio zabezpieczone przed takimi zagrożeniami jednocześnie bez konieczności stosowania chemii. Kosmetyki naturalne bardzo często są konserwowane za pomocą alkoholu. Niekiedy, gdy stanowiłby on ryzyko podrażnienia zamieniany jest na witaminę E lub olejek pochodzenia roślinnego np. olejek tymiankowy czy lawendowy. Kosmetyki te co prawda mają znacznie krótszy termin przydatności sięgający kilku miesięcy jednak zastosowane właśnie ich niesie ze sobą wiele innych korzyści, a ten jeden mankament można ze spokojną głową zaakceptować. Kosmetyki naturalne bardzo często zachowują się nieco inaczej niż tradycyjne sklepowe odpowiedniki bez konserwantów i parabenów. Zazwyczaj pienią się one znacznie mniej, ze względu na brak chemicznych środków takich jak siarczany. Innym aspektem jest ich naturalny zapach, który niekiedy jest bardzo specyficzny, co nie każdemu odpowiada, lub w ogóle nie występuje.

 

kosmetyki bez konserwantów i parabenów

Jakie są zalety naturalnych kosmetyków?

Naturalne kosmetyki bez dodatku konserwantów czy parabenów są całkowicie bezpieczne nawet dla osób z bardzo problematyczną i wrażliwą skórą. Kosmetyki naturalne są zazwyczaj wzbogacane naturalnymi ekstraktami czy olejkami, które są znacznie lepiej przyswajane przez skórę niż ich chemiczne odpowiedniki. Ponadto nie naruszają one delikatnej bariery ochronnej. Naturalne kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Bardzo często można na nich znaleźć oznakowania związane z certyfikatami takie jak ECOCERT, BDIH, COSMEBIO, USDA ORGANIC. Certyfikaty te dają nam gwarancje, że zakupione przez nas produkty są całkowicie dla nas bezpieczne, zostały wykonane z ekologicznych produktów, z zachowaniem dbałości o środowisko. Bardzo często kosmetyki te są wykonywane z naturalnych materiałów, które ulegają biodegradacji, co sprawia, że kupując produkt ekologiczny możemy być pewni, że dbamy o środowisko.

Warto zdecydować się na zamianę tradycyjnych kosmetyków szeroko reklamowanych w telewizji na rzecz naturalnych odpowiedników, które nie zawierają parabenów ani innych konserwantów. Już po kilku użyciach dostrzeżemy pozytywne efekty działania zakupionych produktów. Osoby posiadające wrażliwą skórę odczują ulgę, gdyż naturalne kosmetyki są zazwyczaj znacznie delikatniejsze, przy jednoczesnym zachowaniu skutecznego działania. Kupując naturalne kosmetyki do makijażu, szampony, mydła czy balsamy możemy być pewni, że nasz organizm się nam odwdzięczy,a dodatkowo będziemy mieć świadomość, że dbamy o środowisko.

Zapraszamy do poznania produktów marki Oriflame.

 

Related posts