Maseczki w płachcie – aktualny hit na rynku kosmetycznym

Maseczka Natto Gum Mask

Koreańska pielęgnacja wdarła się szturmem do naszego kraju i nie tylko tutaj. Piękne, zadbane twarze Koreanek i koreańskich idoli wzbudziły zachwyt i zazdrość nad nieskazitelną, promienną cerą.

Wydawać by się mogło, że są to wrodzone przymioty Koreańczyków, aż dziw bierze, żeby tak piękne cery posiadała znaczna ich większość! Jednak to nie geny, ani nawet nie kuchnia koreańska (chociaż z pewnością pomaga, ponieważ jest nadzwyczaj zdrowa) – a koreańska pielęgnacja. W skład tej pielęgnacji wchodzi naprawdę wiele kroków i jednym z nich jest maseczka w płachcie.

Maseczki w płachcie – dlaczego są takie dobre?

Maseczki w płachcie warto jest stosować raz do nawet trzech razy w tygodniu, ponieważ ich działanie jest naprawdę niezastąpione. Dzięki faktowi, że są one w formie płachty, cała twarz może zostać równomiernie nasączona odżywczą substancją. A płachta sama w sobie nasączona może zostać przeróżnymi, dobroczynnymi składnikami.

Jednak trzeba pamiętać o tym, aby maseczki używać w sposób odpowiedni! Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, przed włożeniem na swoją twarz maseczki, jest oczyszczenie tej twarzy – najlepiej dwufazowe, olejkiem myjącym oraz drugim produktem, który się pieni. Po umyciu twarzy ważne jest także to, by nanieść na nią tonik, ponieważ dzięki temu składniki zawarte w maseczce będą lepiej się wchłaniać w skórę.

Jak wygląda podstawowa pielęgnacja koreańska?

Oczywiście pielęgnacja koreańska to nie tylko same maseczki w płachcie. Jak już wcześniej zostało wspomniane, pielęgnacja zaczyna się już od demakijażu i oczyszczenia twarzy. Demakijaż powinien być wykonywany przy pomocy kosmetyku olejowego, natomiast twarz powinno myć się za pomocą kosmetyku na bazie wody, takiego który się pieni. Po umyciu twarzy, co najmniej raz w tygodniu powinien pojawić się peeling, dzięki któremu złuszczona zostanie skóra.

Po peelingu przychodzi czas na tonik, którego zadaniem jest ustabilizowanie PH skóry, tak by ta mogła lepiej absorbować składniki z maseczek, kremów czy serum. Po toniku następuje czas na esencję, której zadaniem jest odżywiać skórę. Po esencji używa się ampułek lub serum, czyli bardzo skoncentrowanych substancji odżywczych w formie wodnistej. Po ampułkach, jeżeli jest właśnie dzień na maseczkę poświęcony, to właśnie wtedy się ją używa i wtedy jest najbardziej skuteczna.

Po maseczce z kolei przychodzi czas na krem pod oczy oraz krem na całą twarz. I oczywiście należy cały czas pamiętać o tym, by chronić swoją skórę przed słońcem i promieniowaniem UV – czyli trzeba nakładać na twarz krem z filtrem i to jak największym. Dzięki temu można uchronić swoją twarz przed zgubnymi skutkami poparzenia słonecznego.

Podsumowanie

Pielęgnacja koreańska nie jest najprostsza i najbardziej minimalistyczna, ale wygląda na to, że daje naprawdę dobre, wręcz spektakularne wyniki. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zaczyna swoją przygodę właśnie z tym stylem pielęgnacyjnym i kosmetykami z Korei. Są one po prostu dobrej jakości, godne używania. Wielką popularnością cieszą się zwłaszcza maseczki w płachcie, ponieważ ich nałożenie jest łatwe, przyjemne i relaksujące. I daje także bardzo dobre profity skórze twarzy.

Zestaw maseczek
Zestaw maseczek ze sklepu Korean Unicorn – teraz w promocyjnej cenie 79 złotych.

Jeżeli więc chcesz znacznie poprawić wygląd swojej skóry i nadać jej blasku, to maseczki w płachcie z Korean Unicorn są odpowiednim kosmetykiem dla ciebie.

 

Related posts

Leave a Comment