Medycyna estetyczna – nieinwazyjne zabiegi

botox Wrocław

Czy zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej są dobrym rozwiązaniem? Kiedy warto wybrać się do takiej specjalistycznej placówki?

Wygładzanie zmarszczek dla każdego

Zabiegi medycyny estetycznej mają trochę złą sławę. Z reguły kojarzą się nam z celebrytami, którzy wydają ogromne sumy na to, aby zapewnić sobie młody wygląd – można powiedzieć “za wszelką cenę”. Prawda jednak jest taka, że zabiegi te – jak wszystko inne – są dla ludzi. Odpowiednio dopasowany zabieg, dostosowany do realnych, a nie wyimaginowanych potrzeb pacjenta placówki medycyny estetycznej, może zapewnić znakomite efekty, które utrzymają się przez określony czas.wygładzanie zmarszczek Wrocław

Nie warto zatem demonizować medycyny estetycznej ani osób, które poddają się takim zabiegom. Zatrzymanie procesów starzenia się skóry czy zniwelowanie widocznych oznak jest dla wielu osób pozytywnym bodźcem, pozwalającym poczuć się młodziej, pewniej i podjąć nowe wyzwania. Dlatego powyżej pewnej granicy wieku, kiedy skóra traci naturalne zdolności do regeneracji, spada poziom kwasu hialuronowego utrzymującego odpowiedni poziom nawilżenia i napięcia, wiele osób decyduje się na wygładzanie zmarszczek Kraków Nowa Huta, które – różnymi metodami – pozwala na określony czas zatrzymać postępujące zmiany i przywrócić młody wygląd.

Botox, kwas HI i inne sposoby

Wygładzanie zmarszczek można wykonać różnymi metodami. Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele rozmaitych sposobów, o różnym stopniu skuteczności i zróżnicowanym czasie działania. Niekoniecznie trzeba decydować się od razu na lifting – można sięgnąć po mniej inwazyjne metody, takie jak chociażby botox, nici liftingujące lub kwas hialuronowy. To sposoby wykorzystujące różne substancje – botoks to przede wszystkim toksyna botulinowa, odpowiednio przygotowana. Jej działanie opiera się na porażeniu włókien nerwowych, co skutkuje zatrzymaniem przekazywania impulsów nerwowych, które umożliwiają aktywność mięśni. Zahamowanie tej aktywności zapobiega wytwarzaniu się zmarszczek.

botox Wrocław

Z kolei kwas hialuronowy odpowiada za utrzymywanie wody w skórze, zapewniając jej tym samym odpowiednie napięcie. Jego brak sprawia, że maleje napięcie mięśniowe – skóra wydaje się “osuwać” w dół, co zaburza naturalny owal twarzy, charakterystyczny dla osób młodych. Kwas hialuronowy podany w postaci iniekcji lub nici liftingujących, wczepionych w skórę i stopniowo uwalniających kwas do skóry pozwala utrzymać właściwe napięcie i zapobiec zaburzaniu prawidłowych proporcji owalu twarzy.

Related posts