Naturalne kosmetyki dla mężczyzn

krem z filtrem dla niemowląt

W dzisiejszym świecie, w którym przykładamy ogromną wagę do utrzymania pięknej sylwetki i zdrowego ciała, dużą rolę zaczęły ogrywać naturalne kosmetyki.

Konsumenci zaczęli czytać ich składy i z większą dbałością dostosowywać je do swoich potrzeb. I wcale nie tyczy się to wyłącznie kobiet. Świadomi mężczyźni również to robią – szukają organicznych balsamów po goleniu, kremów do twarzy, masek do włosów czy nawet płynów do higieny intymnej. Dlaczego?

Dlaczego warto zainwestować w naturalne kosmetyki?

Po pierwsze, naturalne kosmetyki są bezpieczne. Podstawą ich wyrobu jest przecież odpowiedni dobór składników. W normalnych, ogólnodostępnych produktach czasami na próżno szukać nieszkodliwych substancji. Większość drogeryjnych wyrobów w ten czy inny sposób narusza barierę lipidową. Gdy będziemy mieć pecha, narazimy się nawet na pozatykane pory, przesuszoną skórkę i różnego rodzaju zaczerwienienia.  Do szczególnie szkodliwych substancji zalicza się kolejno: parabeny, silikony, glikole i oleje mineralne. Wystarczy czytać skład, by przekonać się, że ciężko znaleźć taki, który pozbawiony jest wszystkich wyżej wymienionych elementów.

Po drugie, naturalne kosmetyki, to o wiele mniejsze ryzyko alergii skórnych. Jeśli jesteśmy alergikami albo mamy po prostu wrażliwą skórę, ta cecha powinna być dla nas szczególnie ważna. Bo choć nie wszystkie naturalne produkty są też hipoalergiczne, to jednak ich stosowanie i tak wiąże się z mniejszym ryzykiem w tej kwestii. Poza tym, naturalne kosmetyki, to również proste składy. To sprawia, że szybko i sprawnie możemy sprawdzić czy dany produkt będzie dla nas w stu procentach odpowiedni. Zamiast długiej listy składników, musimy zapoznać się z czterema czy pięcioma ich rodzajami.

krem do opalania z filtrem mineralnym

Naturalne kosmetyki, to też idealny wybór dla ludzi, którzy troszczą się o środowisko i zwierzęta. Nie dość, że są bezpieczne dla skóry, to jeszcze ich opakowania produkowane są z surowców wtórnych. Poza tym możemy być pewni, że nie testowano ich na zwierzętach.  W większości przypadków do ich produkcji nie wykorzystuje się też składników pochodzenia zwierzęcego.

To, co jeszcze przemawia za wyborem tego typu wyrobów, to ich uniwersalność i skuteczność. Na przykład olej kokosowy stosowany może być zarówno, jako olejek do ciała, włosów i paznokci. To sprawia, że dzięki jednemu kosmetykowi zadbamy o siebie kompleksowo. Do tego możemy być też pewni efektów. Wykorzystywane w naturalnych kosmetykach aktywne substancje roślinne charakteryzują się szybkim, wspierającym naturalne procesy działaniem.

I chociaż czasami na pożądane efekty musimy poczekać – na pewno warto uzbroić się w cierpliwość.

Gdzie kupić naturalne kosmetyki?

Szukając sprawdzonego sklepu z dobrymi, naturalnymi kosmetykami, tak naprawdę nie trzeba nawet wychodzić z domu. Gdy chcemy zrobić prezent swojemu mężowi lub namówić go na wybór konkretnego produktu, wystarczy odszukać w sieci odpowiednią witrynę.

Odwiedzając stronę sklepu dowiadujemy się bowiem, że sprzedawane w nim produkty są organiczne, hipoalergiczne i certyfikowane przez Międzynarodowe Organizacje, typu ECOCERT czy Astma – Allergy Denmark. Co więcej, wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zakupy może zrobić zarówno kobieta, mężczyzna, alergik, jak i młoda mama.

Bezzapachowe, organiczne i delikatne produkty proponowane na stronie, to gwarancja dobrego wyboru. Szukając sklepu z naturalnymi produktami, zwracajmy uwagę na tego typu informacje.

Related posts