Pozbądź się trądziku skutecznie

zabieg na trądzik

Trądzik to problem, który dotyczy wielu nastolatków. Jest bardzo uciążliwy, którego trudno się pozbyć i jeszcze trudniej go ukryć. Mało kto wie, że skuteczne leczenie trądziku zależy przede wszystkim od jego poprawnego zdiagnozowania, bo rodzajów trądziku jest naprawdę wiele. Jak skutecznie walczyć z trądzikiem i pozbyć się nieestetycznych objawów w taki sposób, aby nie pozostały po nim blizny?

Różne rodzaje trądziku

Trądzik może mieć różne odmiany. Każda z nich wywoływana jest przez inne przyczyny. Różnią się one także tym, w jakim wieku człowieka występują najczęściej. Od prawidłowego rozpoznania rodzaju trądziku zależy skuteczność leczenia. Każdy z typów leczy się inaczej, z wykorzystaniem innych substancji czynnych. Cera trądzikowa, w zależności od odmiany tego schorzenia skórnego, ma też różne wymagania pielęgnacyjne, a odpowiednie oczyszczanie i nawilżanie lub natłuszczanie na co dzień są niezwykle istotne w pozbywaniu się trądziku.

Pierwszym rodzajem trądziku, który jest jednocześnie jego najpopularniejszą odmianą, jest trądzik młodzieńczy. To odmiana, która dotyka nastolatków w okresie dojrzewania i powstaje ze względu na zwiększoną w tym czasie ilość androgenów, czyli hormonów płciowych. Trądzik młodzieńczy może mieć różne objawy. W niektórych przypadkach na skórze pojawiają się duże krosty ropne, które pozostawiają po sobie nieestetyczne blizny. U innych może mieć on formę głębokich zaskórników, których bardzo trudno się pozbyć. Trądzik młodzieńczy najczęściej występuje na twarzy, szyi i dekolcie, jednak czasami zdarza się, że pojawia się również w okolicach pachwin i pośladków.

Kolejne typy to trądzik niemowlęcy i trądzik wywołany. Pierwszy z nich dotyka około 20% niemowlaków i jego przyczyny nie są znane. Jest to odmiana bezbolesna, która utrzymuje się od kilku dni do kilku tygodni. Zmiany najczęściej zlokalizowane są na czole i policzkach dziecka. Trądzik wywołany zazwyczaj dotyka osoby starsze. Może być trądzik wywołany zawodowy, czyli spowodowany specyficznym środowiskiem pracy. Kolejny to trądzik polekowy, który powstaje w wyniku kuracji lekowej różnych schorzeń, takich jak problemy z tarczycą, padaczka, gruźlica. Ostatni rodzaj to trądzik kosmetyczny, który wywoływany jest przez nieodpowiednie kosmetyki, na przykład źle dobrany podkład lub puder.

Jak pozbyć się trądziku?

zabieg na trądzikW walce z trądzikiem bardzo ważną rolę odgrywa regularna i odpowiednio dopasowana do rodzaju cery pielęgnacja. Odpowiednie kremy, żele i olejki myjące, a także peelingi i maseczki to podstawa. Bardzo ważne jest systematyczne stosowanie. W przypadku kobiet istotne jest bardzo, aby nigdy nie zapominać o dokładnym demakijażu po całym dniu. Regularne wykonywanie maseczek oczyszczających oraz stosowanie kremów pozwoli pozbyć się blizn oraz dotrzeć do głęboko ukrytych zaskórników. Niestety nawet w przypadku dobrze dobranych kosmetyków o bardzo dobrym składzie nie zawsze taka pielęgnacja daje oczekiwane efekty.

W przypadku, gdy walka z trądzikiem staje się coraz bardziej nierówna, warto poszukać bardziej nowoczesnych metod, które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją skuteczność. Dzięki temu, że medycyna systematycznie się rozwija, powstają między innymi zabiegi, takie jak pHFormula A.C.N.E., którą można stosować przy różnych rodzajach trądziku. Jest to bardzo intensywna i dogłębna kuracja, która zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, redukuje widoczność blizn oraz reguluje pracę gruczołów łojowych.

Metoda pHFormula A.C.N.E. wykonywana jest za pomocą mieszanki kwasu migdałowego i kwasu pirogronowego oraz azeloglicyny. Wykorzystywany jest w niej również nośnik PH-DVC. Ta nowoczesna metoda jest bardzo skuteczna. Wykonywana jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, takich jak TOP LASER Centrum Depilacji Laserowej w Koszalinie. Do wykonywania tego zabiegu niezbędny jest specjalistyczny sprzęt oraz odpowiednie umiejętności.

 

Related posts