Prywatna opieka medyczna – czy to nasza przyszłość?

pakiet medyczny

Współcześnie coraz więcej osób chodzi prywatnie do lekarza. Trudności z dostaniem się w krótkim czasie do różnego rodzaju specjalistów sprawiają, że Polacy decydują się zapłacić więcej, ale szybko otrzymać pełną diagnozę i zalecenia od lekarza.

W takim przypadku warto rozważyć posiadanie indywidualnego pakietu medycznego, w ramach którego będziemy mogli bez przeszkód dbać o swoje zdrowie.

To, co mamy najcenniejsze w naszym życiu to zdrowie. Brzmi banalnie, ale jakże prawdziwie. Od tego czy mamy możliwość otrzymania podstawowej opieki medycznej, a następnie udanie się na badania diagnostyczne zależne jest nasze życie. Nagła choroba, nieważne jak bardzo poważna, przychodzi nagle.

Dodatkowo liczne schorzenia, z jakimi współcześnie się zmagamy, wymagają nieustannej współpracy z lekarze. Obecnie kontakt z różnymi specjalistami medycznymi jest niezwykle utrudniony. Warto zatem zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z prywatnych pakietów medycznych.

Prywatny pakiet medyczny – dlaczego warto?

Pomimo tego, że opłacanie składek zdrowotnych na publiczną służbę zdrowia jest naszym obowiązkiem, nie zawsze mamy możliwość skorzystania z konsultacji z lekarzem, który jest nam w danej chwili potrzebny. Niekiedy na pierwszą wizytę należy poczekać nawet kilka miesięcy, a w najgorszych przypadkach nawet kilka lat! W praktyce jednak złe samopoczucie, rozwijająca się choroba czy konieczność przeprowadzenia specjalistycznego leczenia wymaga nieustannego kontaktu z lekarzem. Dlatego też oprócz publicznej służby zdrowia, warto zdecydować się na prywatny pakiet medyczny.

Aktualnie z indywidualnej opieki medycznej zaczynają również korzystać osoby prywatne. Jeszcze do niedawna to firmy zatrudniające osoby do pracy proponowały swoim pracownikom specjalne pakiety grupowe w atrakcyjnej cenie. Współcześnie abonament medyczny jest dostępny dla każdego, w równie niskiej cenie. Dlaczego warto zdecydować się na prywatną opiekę medyczną?

Jak aktualnie wygląda prywatny system opieki medycznej?

Możliwość wykupienia indywidualnych pakietów medycznych doprowadziła do tego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. I nic w tym dziwnego, ponieważ w ramach prywatnego systemu opieki medycznej mają możliwość umówienia się na wizytę do lekarza bez konieczności posiadania skierowania. Jednocześnie coraz więcej placówek medycznych współpracuje z firmami specjalizującymi się w sprzedaży atrakcyjnych ubezpieczeń na życie. W efekcie na konsultację ze specjalistą można umówić się w niemal każdym polskim mieście – niezależnie od jego wielkości.

Prywatna opieka medyczna opiera się na systemie abonamentowym. Oznacza to tyle, że miesięcznie należy opłacić konkretną kwotę składki, aby móc w pełni korzystać z wybranego wcześniej pakietu. Poszczególne pakiety będą się różniły od siebie usługami, ceną, a także określoną ilością wizyt i zabiegów, na jakie możemy się zdecydować w miesiącu. W praktyce jednak za niewielką kwotę, pacjenci zyskują nieograniczony dostęp do gabinetów specjalistycznych, a także możliwość przeprowadzenia badań i pełnej diagnostyki bez konieczności czekania wielu miesięcy w kolejkach.

medyczne pakiety

Pakiet medyczny dla osoby indywidualnej

Pojedyncza wizyta u lekarza prywatnie to nierzadko koszt rzędy kilkuset złotych. Do tej kwoty zaliczane są wszystkie rachunki za dodatkowe badania, jakie należy przeprowadzić, aby otrzymać pełną diagnozę. Konieczne jest również uwzględnienie wszystkich wizyt kontrolnych, które podczas leczenia będą niezbędne.

Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób indywidualnych woli zapłacić w miesiącu kilkadziesiąt złotych za abonament medyczny typu luxmed, aby móc bez problemu i limitu umawiać się na wizyty do lekarza. W takim przypadku prywatna opieka medyczna staje się rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, których schorzenia zmuszają do kontaktu z lekarzem prowadzącym.

Prywatna opieka medyczna to także ogromna oszczędność wolnego czasu, który poświęcamy na próby zarejestrowania się do internisty czy specjalisty. To także oszczędność czasu, który z pewnością pacjenci spędzają w nieustannie opóźnionych kolejkach w poczekalniach przychodni. W przypadku pakietu medycznego dla osób indywidualnych ma możliwość umówienia się na interesującą go godzinę, w placówce znajdującej się niedaleko jego domu czy miejsca pracy, a w ostateczności spędzić w gabinecie niezbędne minimum.

Related posts