Witamina C w kosmetykach

sesderma c vit

Właściwości witaminy C

Właściwości, jakie posiada jedna z najbardziej popularnych i przydatnych witamin, jest bardzo dużo. Liczne powody, dla których zażywamy witaminę C, są podyktowane ochroną naszego zdrowia i młodości. Nie dotyczy to jedynie witaminy C przyjmowanej doustnie, ale też przenikania jej przez naszą skórę za pomocą wielu różnych preparatów. Witamina C jest bardzo pożądana przez wiele koncernów farmaceutycznych i kosmetycznych. Dzięki niej możemy zapobiec starzeniu się naszej skóry, mamy także możliwość pozbycia się niechcianych i nieładnych przebarwień na skórze naszej twarzy. Witamina C wpływa również na nasze zmarszczki – używając regularnie preparatów zawierających witaminę C – możemy wygładzić zupełnie zmarszczki, które nie są aż tak głębokie.

W jakich formach może występować w kosmetykach?

Najpopularniejszą formą witaminy C, jaka przyjmowana jest wraz preparatami, jest kwas L(+)- kwas askorbinowy, czyli witamina C, która występuje w czystej, naturalnej postaci. Następstwem po stosowaniu regularnie danego preparatu jest przede wszystkim zachowanie się witaminy C we wszystkich warstwach naszego naskórka. Według potwierdzonych badań, kwas askorbinowy może pozostać aż przez 3 doby, dzięki czemu jest on stale obecny w naszej skórze, jeżeli używamy preparatu codziennie.

Najlepszy preparat z wysoko stężoną zawartością witaminy C powinien przede wszystkim być produkowany bez użycia wody albo z jej znikomą ilością. Przydatne w składzie będą różnego rodzaju alkohole. Dodatkowo, kosmetyk z witaminą C powinien mieć dość niski poziom pH. Dość często zaleca się przechowywanie kremu z witaminą C w lodówce, żeby nie utracił swoich wartości. Nie może on bowiem mieć kontaktu ze światłem dziennym i nieco wyższą temperaturą. Dlatego też zaleca się zakupienie preparatu, który przechowywany jest w hermetycznie zamkniętym opakowaniu. Kosmetyk taki powinien być odpowiednio stężony (między 10% a 20%).

Zastosowanie witaminy C

Dzięki stosowaniu kosmetyków, które zawierają spore stężenie witaminy C, możemy liczyć na wiele pozytywnych funkcji danego kosmetyku, które poprawią wygląd i funkcjonowanie naszej skóry. Preparaty zawierające witaminę C, mają przede wszystkim właściwości przeciwnowotworowe, z względu na zawarte w nich przeciwutleniacze. Dzięki regularnemu stosowaniu takich kosmetyków, nasza skóra będzie posiadać odpowiednią ochronę przeciw powstawaniu wolnych rodników. Wpłynie to także na wygląd naszej skóry – będzie ona bowiem o wiele bardziej elastyczna, rozświetli się i wygładzi znacznie nasze zmarszczki.

Kosmetyki z witaminą C mają także pozytywny wpływ na produkcję kolagenu. Dzięki temu nasza skóra jeszcze przez długi czas pozostanie elastyczna i jędrna. To wszystko sprowadza się do faktu, iż dzięki codziennej pielęgnacji skóry preparatami z wysoką zawartością witaminy C, skutecznie zapobiegniemy starzeniu się naszej skóry i utrzymamy zdrowy wygląd.

Zapraszamy do zapoznania się z listą najpopularniejszych kosmetyków szwedzkiej marki Oriflame.

Related posts