Kiedy warto wykonać korektę nosa?

Operacje plastyczne nosa są coraz częściej wykonywanym zabiegiem. Nie tylko kobiety, ale także mężczyźni pragną pozbyć się kompleksów decydując się na korekcję tej partii ciała. Operacje plastyczne nosa są polecane przede wszystkim osobom, których nos wizualnie nie pasuje do reszty twarzy lub jest znacząco wyróżniający się, co może powodować dyskomfort psychiczny i znacząco wpływać na brak pewności siebie.

Nie tylko estetyczna korekta nosa

Poprzez operację nosa można go skrócić, zmniejszyć lub wyprostować. Niekiedy pacjenci decydują się jedynie na korekcję czubka. Ponadto dzięki korekcji można usunąć garbek, zmniejszyć nozdrza lub wyprostować przegrodę nosową. W przypadkach gdy nos jest garbaty lub krzywy, korekcji poddawana jest kostna część, a w sytuacji gdy pacjentowi zależy na poprawie asymetrycznego lub szerokiego czubka, zabiegowi podlega część chrzęstna.

Oprócz walorów estetycznych, zabiegom operacji nosa często poddawane są osoby, które mają problemy z drożnością nosa, np. po wypadku. Zabieg skupia się wówczas na maksymalnej poprawie komfortu życia pacjenta, wykorzystując w tej sytuacji totalną korekcję łączącą wszystkie elementy pojedynczych zabiegów.

korekta nosa

Przygotowanie do operacji nosa

Przed operacją niezbędne będzie wykonanie szczegółowych badań krwi obejmujących min. grupę krwi, morfologię, poziom glukozy czy elektrolitów. Przeciwwskazaniem do przebycia operacji są zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy ciąża. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Długość trwania operacji wiąże się ze stopniem skomplikowania wykonywanego zabiegu, zazwyczaj waha się w okolicach 90-120 minut. W takcie operacji skóra znajdująca się w obszarze nosa zostaje oddzielona od części chrzęstno-kostnej. Następnym krokiem jest kształtowanie poprzez zastosowanie odpowiedniej techniki nosa, tak by ostatecznie nadać mu pożądany kształt i wielkość. Na koniec skóra jest nakładana na skorygowaną ramę chrzęstno-kostną i zszywana. Cięcie, w zależności od indywidualnych potrzeb, zazwyczaj wykonywane jest jedynie w środku nosa, przez co  ewentualna blizna jest całkowicie dyskretna i niewidoczna. Gdy pacjent poddawany jest totalnej korekcji, często taka operacja wiąże się z dłuższym pobytem w klinice. Przez pierwsze dni, po wykonanym zabiegu, w obrębie twarzy pojawiają się obrzęki i siniaki. Nos jest kompleksowo zabezpieczony opatrunkami. Niekiedy pacjenci odczuwają uciążliwy dyskomfort oraz ból w okolicach głowy i nosa, który znika po kilku dniach. Warto pamiętać, by zobaczyć efekt ostateczny, należy odczekać nawet kilka miesięcy-właśnie tyle trwa całkowite wygojenie. Po operacji niezbędne będą wizyty kontrolne, dzięki którym lekarz będzie mógł stale kontrolować zachodzące procesy.

Korekta nosa, sprawi, że pacjent będzie mógł cieszyć się swoim nowym wyglądem, a wszelkie kompleksy zostaną całkowicie wyeliminowane. Operacje plastyczne nosa są skuteczną metodą, dzięki której dana osoba będzie mogła poczuć się pewnie w swojej skórze i czerpać z życia więcej.

Related posts