3 kosmetyki, które sprawią, że twarz będzie wyglądała młodziej

kosmetyki

Upływ lat potrafi boleśnie odcisnąć się na kobiecej twarzy, lecz na szczęście istnieją liczne sposoby na to, by nieco oszukać metrykę. Są pewne kosmetyki, które są świetne, jeśli chodzi o nadanie świeżego, młodzieńczego wyglądu.

Są to: róż, błyszczyk i rozświetlacz. Dlaczego warto z nich korzystać? Jakie znamy triki makijażowe, by ująć sobie nieco lat?

Jak kosmetyki mogą nas odmładzać?

makeup

Jeśli tylko masz wprawę w posługiwaniu się kosmetykami, to właśnie trzymasz w ręku niesamowitą broń, dzięki której będziesz wyglądać młodo. Aby uzyskać efekt odmładzający, nie unikaj różu. Potrafi on nadać charakteryzacji niesamowitego uroku. Kto się oprze uroczo zabarwionym policzkom? W zależności od karnacji i efektu, jaki chcesz uzyskać, w osiąganiu efektu odmładzającego pomogą Ci różowe i brzoskwiniowe odmiany tego kosmetyku. Brązy zostaw na konturowanie.

Innym przydatnym kosmetykiem jest błyszczyk. Nadaje wargom pięknego, kuszącego połysku, a przy tym dzięki licznym substancjom odżywczym, dodatkowo je pielęgnuje. Błyszczyk nie należy co prawda do zbyt trwałych kosmetyków, lecz warto mieć go zawsze przy sobie. Ciekawym sposobem jest nakładanie go nie na całe usta, lecz jedynie na środku dolnej i górnej wargi w niewielkiej ilości, co pomaga uwypuklić usta. Uwaga: błyszczyka nie nosimy w kieszeni, by nie stracił właściwości.

Kolejnym wartym uwagi produktem jest rozświetlacz. Pomaga on w podkreśleniu kształtów twarzy, zatem bardzo ważne jest to, w którym miejscu go zaaplikujesz. Rozświetlacz należy aplikować przede wszystkim w miejscach, które naturalnie odbijają światło. Nakładamy go w sferze T, a oprócz tego na obszarze pod zewnętrzną częścią łuków brwiowych i na kościach policzkowych.

Należy pamiętać, że rozświetlacz bezlitośnie podkreśla każdą zmarszczkę, na jakiej się osadzi i każdą niedoskonałość, dlatego też stosować go należy z rozwagą i wcześniej przygotować cerę w odpowiedni sposób. Aby optycznie powiększyć i rozświetlić oko, nałóż odrobinę rozświetlacza w kącikach oczu. Rozświetlacz to kosmetyk, który najlepiej sprawdzić w niewielkich ilościach. Nie będzie on najlepszym pomysłem w przypadku cery tłustej.

Najlepsze odmładzające triki makijażowe

Stawiamy na brwi. Są one niezwykle istotnym elementem makijażu oczu. Panuje dzisiaj, niestety, trend na mocne podkreślanie brwi. Daje to sztuczny i przerysowany efekt, dlatego jeśli zależy Ci na młodzieńczym wyglądzie, pamiętaj o tym, by miały one jak najbardziej naturalny wygląd. Zadbaj o ich kształt, wypełnij ubytki kredką, jeśli to konieczne, lecz nie staraj się ich nadmiernie “idealizować”. Dobierz kosmetyki możliwie dobrze do naturalnego koloru włosków, a gdy już skończysz je stylizować, utrwal całość woskiem.

makijaż

Stawiaj na podkłady z żółtym pigmentem na tyle, na ile to możliwe w przypadku Twojej cery. Jest on pigmentem zawierającym się naturalnie w skórze, dlatego nie powinien zapewnić sztucznego efektu, jeśli jest dobrze dobrany. Odpowiednio dopasowany podkład z żółtym pigmentem nie zmienia koloru cery, a tylko zapewnia efekt podkreślenia, a do tego jest właściwy dla osób borykających się z problemem zaczerwienienia. Oprócz rozświetlacza efekt rozjaśniania może zapewnić również korektor.

Aby jednak tak było, powinien on być o ton ciemniejszy od podkładu. Powinien być lekki, by nie wchodził w zmarszczki, niepotrzebnie je podkreślając.

Czy ciemniejsza szminka może odmładzać? To dosyć ryzykowny patent, ale tak. Jeśli dobierzesz szminkę lub błyszczyk o ton ciemniejsze niż twój naturalny kolor warg, możesz uzyskać młodzieńczy wygląd.

Najważniejsze zasady makijażu odmładzającego

Makijaż odmładzający to przede wszystkim makijaż delikatny. Rezygnujemy tutaj z wyrazistych kolorów i stawiamy na te najbliższe naszym naturalnym. Ma on za zadanie nadać świeżego, promiennego wyglądu. Jako że w tym rodzaju makijażu używane są rozświetlacze i róże do policzków, cera powinna być dobrze przygotowana. Powinna być możliwie pozbawiona niedoskonałości, w przeciwnym razie mogłyby one ulegać podkreśleniu.

Oprócz znajomości technik makijażowych i właściwości kosmetyków, warto stawiać także na produkty jak najlepszej jakości, by makijaż mógł sprostać licznym wyzwaniom, jakim musi sprostać w ciągu dnia. Aby tak było, szukaj dobrych produktów jedynie w sprawdzonych drogeriach internetowych.

Related posts