Akcesoria do makijażu niezbędne w każdej kosmetyczce

akcesoria do makijażu

Kosmetyczka, jako niezbędne akcesorium każdej kobiety, powinna zostać wyposażona we właściwe produkty. Każda z nas ma zupełnie inne wymagania, a kosmetyki i ich ilość dopasowujemy do typu cery i ewentualnych problemów skórnych. Kosmetyki do makijaż dobieramy także na konkretne okazje. Do pracy czy na zajęcia malujemy się tak, aby lekko podkreślić swoją urodę i skorygować cienie pod oczami, rumieńce czy trądzik.

Losowe sytuacje, zła pogoda i inne czynniki mogą powodować, że musimy natychmiast poprawić swój makijaż. Musimy być przygotowane na taką ewentualność i dbać o to, by w naszej torebce zawsze znajdowała się w pełni wyposażona kosmetyczka. Różnice w dobieraniu kosmetyków powodują, że wyposażenie kosmetyczek może się znacząco od siebie różnić. Warto jednak zadać pytanie – co powinno znajdować się w każdej kosmetyczce? Bez jakich akcesoriów do makijażu nie wyjdziemy z domu?

Pędzle, patyczki i gąbki do makijażu

Warto mieć zawsze ze sobą akcesoria takie jak pędzle do pudru czy różu i bronzera. Makijaż, chociaż wykonywany ze starannością, może zacząć psuć się po kilku godzinach lub w połowie bardzo intensywnego dnia. Każda z nas chce wyglądać pięknie niezależnie od pory dnia, dlatego pędzle do makijażu pozwolą szybko poprawić makijaż w każdym momencie.

Makijaż oczu często ulega rozmazaniu. Wówczas pomocne mogą się okazać patyczki do nakładania cieni. Dzięki nim, na nowo podkreślimy kolor powiek i pozbędziemy się nieestetycznego wyglądu.

Gąbka służy do nakładania podkładu. W niektórych sytuacjach, konieczne jest nałożenie make upu na nowo. Mimo tego, iż częściej poprawiamy puder, róż czy bronzer, gąbka może się okazać niezastąpiona w przypadku nadmiernego pocenia się skóry w upalny dzień lub gdy makijaż zacznie schodzić przez deszczową pogodę.

Zalotka oraz grzebyk do brwi i rzęs

Największą uwagę przy wykonywaniu makijażu przywiązujemy do oczu i ust. Wymienione pędzle pozwolą poprawić makijaż i nałożyć nową warstwę pudru i bronzera. Jednak rzęsy i brwi wymagają więcej czasu na skorygowanie. Warto więc zabierać ze sobą zalotkę do rzęs, dzięki której podkreślimy swoje rzęsy.

pędzle do makijazu
Różnego rodzaju pędzle do makijażu i zestawy pędzli zakupić można w drogerii internetowej Glowstore. Są to między innymi pędzle do różu, pędzle do pudru oraz pędzle do makijażu oczu.

Warto także mieć w kosmetyczce grzebyk do brwi i rzęs. To akcesorium umożliwi korektę kształtu brwi dosłownie w kilka sekund. Grzebyk do rzęs w połączeniu z zalotką da efekt większej objętości.

Jakie dodatki warto mieć w kosmetyczce?

Spośród innych akcesoriów do makijażu warto wymienić klej do rzęs. Różne czynniki mogą wpływać na odklejanie się syntetycznych rzęs. Klej pozwoli z powrotem przykleić rzęsy. Warto posiadać również pudełeczko na kępki, w którym będziemy trzymać dodatkowe egzemplarze w razie nagłej sytuacji.

Kobiety, które na co dzień decydują się na mocniejszy, pełny makijaż, mogą wykorzystać pas na pędzle. Z łatwością można dopasować jego wymiary do naszej kosmetyczki. Niezastąpionym elementem wyposażenia jest też oczywiście lusterko. Wszelkie akcesoria, które wybierzemy, zajmują niewiele miejsca, nawet jeśli zdecydujemy się zabrać wszystkie powyżej wymienione. Warto mieć ze sobą pędzle, zalotki i inne przedmioty, które pozwolą szybko poprawić makijaż przed ważnym spotkaniem lub randką.

Related posts