Korzystanie z tradycyjnych metod depilacji często jest bolesne albo wymagające czasu, którego możemy nie mieć, a przecież żadna z nas nie chce przyjść do pracy bez wykonania tak ważnej czynności. Z pomocą przychodzi nam depilacja laserowa, która pozwala nam na zachowanie gładkiego ciała bez przejmowania się następnym goleniem.
Pojedynczy zabieg depilacji nie wystarczy
Nasze włoski nie rosną w tym samym czasie i może zdarzyć się tak, że nawet po ośmiu tygodniach pojawią się nowe i nie będzie ich wcale tak mało. To jest jak najbardziej normalne, ponieważ pierwszy zabieg usuwa zaledwie połowę naszego owłosienia. Dopiero jego powtórki wykonane w odstępach trzymiesięcznych, mogą pozbawić nas włosków w dziewięćdziesięciu procentach. Ciągle jednak pozostaje część z nich, nie musimy ich od razu zauważyć, ponieważ często ich pojawienie się ma związek z naszymi hormonami, dlatego właśnie należy zrobić dodatkowy zabieg po roku lub dwóch, żeby dokończyć to, co wcześniej nie było zrobione wystarczająco efektywnie.
Pominięcie zabiegu ma duże znaczenie
Jak wcześniej wspomnieliśmy, aby efekt był zadowalający należy wykonać zabieg parę razy w odstępach trzymiesięcznych, jednak zdarza się, że pominiemy lub opóźnimy dodatkową wizytę. Niby nic takiego, zdarza się, ale w efekcie tego osłabimy skutki depilacji laserowej.
Przygotuj skórę przed zabiegiem
Przed zabiegiem należy ogolić skórę na gładko, najlepiej w dniu planowanej wizyty, musi być też ona umyta i niesmarowana żadnymi kremami oraz specyfikami, na przykład dezodorantami. Jest to niezbędne dla powodzenia zabiegu.
Laser jest bezpieczny
Depilacja laserowa jest metodą bezinwazyjną i nie podrażnia naszej skóry w taki sposób, jak to się dzieje podczas zastosowania innych metod depilacji. Cały zabieg polega na tym, że wiązka światła przenika przez skórę w celu zniszczenia mieszków włosowych. Nie uszkadza i nie wpływa on jednak w żaden negatywny sposób na nasz organizm i ciało. Warto tutaj zaznaczyć, że pomimo nieinwazyjności lasera, nasza skóra po zabiegu będzie prawdopodobnie nieznacznie podrażniona i lekko zaczerwieniona. Nie należy się tym jednak przejmować, ponieważ w ciągu doby te objawy powinny zniknąć.
Ból podczas zabiegu
Wbrew pozorom nie jest to metoda bezbolesna. Oczywiście każdy ma preferencje do przyjmowania innej dawki bólu, jednak zastosowanie lasera wywołuje u każdego dyskomfort wiążący się z uczuciem szczypania i pieczenia.
Zakazy i przeciwskazania
Skorzystanie z lasera wiąże się z miesięcznym zakazem opalania, a także z kilkudniowym zakazem stosowania mydła, toników na alkoholu, spirytusu i antyperspirantów aptecznych. Nie można także dodatkowo podrażniać skóry, moczyć jej w gorącej wodzie, chodzić na basen i saunę. Należy natomiast stosować specjalne kremy, które nawilżą i pomogą naszej skórze w uzyskaniu poprzedniego stanu.
Podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu i tutaj istnieją pewne przeciwskazania, które wykluczają zastosowanie depilacji laserowej. Należy do nich przede wszystkim ciąża, bielactwo (tutaj lekarz może wyrazić zgodę na zabieg), łuszczyca w fazie aktywnej, korzystanie w ciągu 5 tygodni poprzedzających wizytę z solarium lub z samoopalaczy, ale także wykonanie do tygodnia czasu przed zabiegiem zdjęcia RTG. Zdyskwalifikować nas może także kolor włosów, osoby z siwymi, blond lub rudymi włosami muszą zapomnieć o takiej możliwości depilacji. Wbrew pozorom nie jest to jednak wszystko, przeciwskazaniami mogą być także aktywne infekcje skóry, choroby nowotworowe i guzy, stosowanie niektórych metod depilacji, kremów, kwasów i innych substancji. Istnieje jeszcze wiele przeciwskazań, jednak najlepiej zapoznać się z nimi w miejscu, gdzie wykonamy zabieg.
Warto upewnić się, że dane studio zatrudnia profesjonalny personel oraz pracuje na nowoczesnym sprzęcie – polecamy bogatą ofertę kosmetologów w Koszaliniew Salonie Medycyny Estetycznej Top Laser w niej m.in. właśnie laserowe usuwanie owłosienia.