Wypełnianie zmarszczek – poczuj się młodziej

Zmarszczki są wgłębieniami na skórze, które pojawiają się najczęściej pod wpływem wieku. Skóra człowieka bowiem starzeje się już od około 27 roku życia. Zmiany, jakimi są zmarszczki, są nieuniknione i tak naprawdę czeka to każdego człowieka. Jednak dzięki coraz to nowszym postępom medycyny estetycznej, lekarze są w stanie pomóc nam w pozbyciu się zmarszczek. Zmarszczki bowiem są powodem do zmartwień dla wielu ludzi. Każdy bowiem chce wyglądać młodo i pięknie. Dzięki licznym gabinetom kosmetycznym, będziemy mogli zapomnieć o tym problemie.

Czym jest wypełnianie zmarszczek?

„Wypełnianie zmarszczek, to wstrzykiwanie w skórę najczęściej kwasu hialuronowego lub polimlekowego. Dzięki takim zabiegom możemy znowu cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem naszej skóry. Wypełnianie zmarszczek jest w pewnym sensie uzupełnieniem braku kwasu hialuronowego i kolagenu, które cg pod wpływem wieku mamy w skórze coraz mniej. Ów zabieg możemy wykonać w wielu różnych gabinetach kosmetycznych u uznanych i doświadczonych lekarzy.”

Kiedy można zdecydować się na ów zabieg?

Zmarszczki na naszej twarzy pojawiają się zazwyczaj tuz przed 30 rokiem życia. Jeżeli niechętnie spoglądamy w lustro, a nasze zmarszczki coraz bardzie nam przeszkadzają i mamy wrażenie, że wszyscy zauważyli, jak się starzejemy, jest to najlepszy moment, aby udać się do gabinetu kosmetycznego. Zabiegi wykonuje się po konsultacji z lekarzem. Jest to ważne ze względu na wiele przeciwwskazań, przez które absolutnie nie można zdecydować się na zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu

Owego zabiegu nie możemy wykonywać, gdy karmimy piersią lub gdy jesteśmy w ciąży. Innym przeciwwskazaniem jest widoczny trądzik lub stany zapalne skóry.

Jeżeli natomiast cierpimy na choroby mające podłoże autoimmunologiczne, także nie możemy wybrać się na zabieg. Wszelkie uczulenia na kwas hialuronowy w nadmiarze także dyskwalifikuje możliwość skorzystania z zabiegu. Nie można także poddawać się owym zabiegom w przypadku choroby nowotworowej.

Czy zabiegi trzeba powtarzać?

wypelnianie_zmarszczekZabiegi wypełniania zmarszczek należy powtarzać co jakiś czas. Optymalny czas wynosi około 6-12 miesięcy. Nie jest jednak powiedziane, że efekt będzie widoczny u każdej osoby przez tyle samo czasu. Zależne jest to bowiem od typu skóry pacjentów oraz od substancji, jaka została użyta. Jeżeli natomiast odbyliśmy niedawno inne, podobne zabiegi, musimy odczekać około 3 tygodni, aby móc poddać się zabiegowi wypełniania zmarszczek.

Gdzie można wypełnić zmarszczki?

Wypełnianie zmarszczek odbywa się w wielu gabinetach kosmetycznych. Owych gabinetów jest mnóstwo, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w dużym mieście. Po skonsultowaniu się ze specjalistą medycyny estetycznej, możemy jak najbardziej poddać się zabiegowi w wybranym przez nas gabinecie kosmetycznym. Wypełnianie zmarszczek jest bardzo popularnym zabiegiem, jednak nie musimy długo czekać na ów zabieg ze względu na mnogość gabinetów medycyny estetycznej.

Related posts