Dobierz fryzurę do kształtu twarzy

Wiele kobiet frustruje się, spoglądając w lustro, że ich włosy nigdy nie wyglądają dobrze. Czasem jest to kwestia naturalnych właściwości włosów lub ich osłabienia, jednak na wygląd, czyli na całościowy efekt składa się więcej elementów, niż tylko zastosowany zestaw kosmetyków czy konkretne ułożenie włosów.

Kształt twarzy a fryzura

Aby fryzura korzystnie wpływała na nasz wygląd, musimy wiedzieć, jakie typy uczesania są dla nas wskazane, a jakich lepiej unikać. Wiele zależy od dobrania kształtu fryzury do kształtu twarzy. Jednym z popularniejszych i chyba najbardziej neutralnych kształtów twarzy jest owal – wysoko położone kości policzkowe oraz zwężanie się twarzy w stronę podbródka i w stronę szczytu czoła umożliwia czesanie się na większość sposobów. Tutaj wybór fryzury jest niemal dowolny.

Nieco inaczej jest w przypadku twarzy podłużnej – kości policzkowe nie są tu wyraźnie zarysowane, a podbródek jest niemal spiczasty. W tym wypadku trzeba unikać dodatkowego optycznego wydłużania twarzy przez równoważenie jej dzięki grzywce, lokom, falom. Przedziałek na środku głowy absolutnie zabroniony!włosy2

Okrągła twarz może być niezwykle urocza, a jeśli postarasz się ją nieco “wydłużyć”, zniwelujesz wrażenie pucołowatości. Doskonałym sposobem na to będą tapirowane fryzury, szczególnie krótkie lub udrapowane do góry. Ładnie prezentują się również proste lub lekko falowane włosy z cięciem poniżej linii żuchwy. Jeśli masz twarz kwadratową – tutaj fryzura może złagodzić mocne, wyraziste rysy twarzy, zwłaszcza silnie zarysowaną żuchwę. Unikaj wzmacniania linii żuchwy i kości policzkowych – wybieraj loki lub fale, ewentualnie proste, ale dłuższe niż linia policzków.

Twarz w kształcie serca charakteryzuje ostry podbródek i wyraźne kości policzkowe. Dla takich osób idealne będą gęste grzywki, przysłaniające czoło a nawet sięgające na bokach do kości policzkowych. Podobnie z twarzą trójkątną – są to bardzo podobne proporcje. Unikaj odsłaniania czoła i wysokich upięć, które optycznie wydłużają podbródek.

Pamiętaj o sobie!

W tym wszystkim najważniejsza jest twoja osobowość. Nie zmieniaj się na siłę – jeśli lubisz upięcia, a nie pasują one do twojego kształtu twarzy, poszukaj takiego rozwiązania, które cię usatysfakcjonuje. Najważniejsze w doborze fryzury jest to, aby czuć się ładnie i wygodnie. Nie powinnaś zaczesywać włosów do góry, ale nie wyobrażasz sobie spędzenia całego dnia w rozpuszczonych włosach? Zbierz je w koński ogon, ale zostaw na głowie widoczny przedziałek.

Na każdą sytuację znajdzie się rozwiązanie.

Related posts