Współczesna medycyna estetyczna proponuje nam coraz lepsze rozwiązania. Ich skuteczność jest potwierdzona zadowoleniem tysięcy klientek. Od lat znane jest stosowanie różnorodnych maseczek na skórę twarzy, których celem jest przywrócenie jej świeżego i młodego wyglądu.
Obecnie, stosowane są coraz to nowocześniejsze i dopracowane sposoby, które pozwolą nam odświeżyć skórę, pozbywać się zmarszczek oraz zyskać z powrotem mody i piękny wygląd. Maseczki z biocelulozy wpływają pozytywnie na ujędrnienie skóry. Podstawowe wskazania do stosowania takich maseczek, to posiadanie skóry zwiotczałej, z oznakami starczenia i ze zmarszczkami.
Podstawową cechą maseczek z biocelulozy jest mała inwazyjność oraz szybki efekt. Bioceluloza jest składnikiem stosowanym zarówno w kosmetyce, jak i w medycynie. Jej właściwości umożliwiają szybsze gojenie się ran oraz regenerację skóry.
Bioceluloza jest całkowicie naturalnym materiałem, który pozyskiwany jest w procesie fermentacji szczepów bakterii.
Głównymi zaletami biocelulozy są: wytrzymałość i odporność na rozciągnięcia, nieprzepuszczalność bakterii, chłodzące działanie oraz przyleganie do skóry, niezależnie od jej typu i kształtu. Bioceluloza jest mniejsza niż pory naszej skóry. Umożliwia to działanie zawartych w niej składników.
Najczęściej stosuje się tak zwane płaty, które nasączone są naturalnymi składnikami takimi jak:
- Kwas hialuronowy,
- Koenzymy (najczęściej koenzym Q 10),
- Witamina E, witamina B3,
- Aminokwasy,
Zawarte w maseczce składniki mają pozytywny wpływ na skórę. Bardzo często, w składzie maseczek znajdują się dodatkowe składniki. Możemy się natknąć na wyciąg z plastrów miodu, z kwiatów czy poszczególnych składników spożywczych i roślin. Wszystkie dodatkowe składniki są jednak całkowicie bezpieczne dla skóry. Ze względu na różnorodność maseczek, jakie są dzisiaj dostępne, osoby przeprowadzające zabieg mają za zadanie dopasować odpowiedni rodzaj maseczek do typu naszej skóry. Biorąc pod uwagę popularność i długie stosowanie i badania maseczek z biocelulozy (ok. 20 lat), możemy wybierać spośród ogromnej ilości maseczek.
Korzyści, jakie wynikają z odbywania regularnych zabiegów z maseczek z biocelulozy, to przede wszystkim odzyskanie zdrowego i naturalnego wyglądu skóry. Maseczki spłycają zmarszczki, wiążą cząsteczki wody w skórze, dzięki czemu jest ona sprężysta i świeża oraz zapobiegają nadmiernej utraty wody. Nawilżenie skóry, łagodzenie podrażnień, wygładzanie zmarszczek czy nawet niwelowanie niektórych stanów zapalnych, to właściwości, jakie może nam dać maseczka z biocelulozy.
Zastosowanie maseczek z biocelulozy
Obecnie, możemy udać się do wielu gabinetów kosmetycznych, w celu nałożenia takiej maseczki. Warto dodać, że dzisiejsza medycyna estetyczna jest szczególnie dopracowana, przez co możemy mieć pewność o działaniu zabiegów. Wiele osób jednak decyduje się na przeprowadzenie takiego zabiegu w domowych warunkach.
Dziś, możemy zakupić maseczki z biocelulozy i nałożyć je w domu. Nasączony płat należy po prostu nałożyć na twarz.
Skórę twarzy trzeba wcześniej przygotować. Przed zabiegiem, trzeba oczyścić twarz i zmyć makijaż. Skóra musi być świeża i wypoczęta. Po nałożeniu maseczki, należy pozostawić ją na około 20 minut. Po upłynięciu tego czasu, należy usunąć maseczkę w jednej części, a pozostałości po serum wmasować w twarz, dekolt i szyję. Stosowanie maseczek z biocelulozy poleca się stosować po odbyciu niektórych zabiegów dermatologicznych i kosmetycznych. Są to np. zabiegi pielęgnacyjne, jonoforeza, peeling chemiczny lub oczyszczanie skóry i wiele innych. Odświeżanie skóry twarzy po takich zabiegach pozwala na osiągnięcie szybszych i trwalszych efektów.
Bogaty wybór maseczek dostępny jest również w ofercie Oriflame – sprawdź jakie produkty są faworytami klientów.