Naturalne kosmetyki bez konserwantów

mydło

Żyjemy w czasach, w których modne stało się wszystko, co naturalne. Tendencja do pojawiania się produktów naturalnych dotyczy także kosmetyków, które jeszcze niedawno zawierały składy nie do nierozszyfrowania dla zwyczajnego konsumenta. Czy to, że coraz więcej kobiet decyduje się na naturalne kosmetyki, to skutek wyłącznie mody? Jakie są rzeczywiste zalety kosmetyków bez konserwantów?

Przystępne składy i bezpieczeństwo

Zwykłe kosmetyki mają w składzie dużo składników sztucznych, dlatego trudno jest czasem zrozumieć listę składników na takim produkcie. Wiele składników będących w normalnych kosmetykach nie jest nam znanych, często są to jakieś chemiczne konserwanty. Dopiero po kilku latach od istnienia na rynku rozchwytywanych, wciąż to nowych sztucznych kosmetyków, zauważono niektóre powodowane przez nie szkody. Okazało się, że wiele z popularnych produktów kosmetycznych niesie ze sobą dodatkowe, niechciane skutki, takie jak: zatkanie porów, przesuszanie skóry, naruszenie bariery lipidowej. Nieznane składniki wiążą się także z potencjalnym niebezpieczeństwem wystąpienia alergii. Nigdy nie wiadomo, jak nasza skora zareaguje na najnowszą chemię kosmetyczną. W grę nie wchodzą tylko powierzchowne szkody, zdarzało się bowiem, że popularne kosmetyki wpłynęły na gospodarkę hormonalną czy zaburzyły naturalne funkcje skóry. Tajemnicą już nie jest, że niektórym składnikom zarzuca się działanie rakotwórcze. Jeszcze niedawno w drogerii nie można było uciec od m.in. parabenów, glikoli czy SLS-ów. Są to tylko te najbardziej dziś znane niebezpieczne substancje. Koncerny kosmetyczne świadome złego rozgłosu, zaczęły znajdywać nowe zamienniki tych substancji, niestety często także sztuczne.

Z dbałości o skórę i zdrowie powstały kosmetyki naturalne, które używają o wiele mniej substancji chemicznych, tylko te niezbędne i sprawdzone, a czasem nawet żadnych. Z tego powodu kosmetyki naturalne polecane są dla osób ze skłonnościami alergicznymi, mimo tego, że nie są hipoalergiczne. Dzieje się tak z prostego powodu, bo im mnie sztucznych składników, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia alergii. Kosmetyki naturalne zawierają także proste i klarowne składy, jeśli wiesz, co cię uczula, to możesz to łatwo sprawdzić.

 

Dobro dla ciebie i świata

Współczesny handel zaczyna zauważać, jak istotny jest szacunek do natury. Przez wiele ostatnich lat wszelkie produkcje ignorowały potrzeby środowiska naturalnego. Doprowadziliśmy do momentu, w którym musimy uważać na planetę ziemię, bo niszcząc ją, rujnujemy ludzkość. Świadomość ta dopiero co dociera do społeczeństwa, budzimy się także, zauważając, jak wiele natura może nam oferować. Po latach królowania chemicznych dodatków zrozumieliśmy, że nie warto z naturą walczyć, kiedy można z nią współpracować i od niej czerpać.

Takie podejście wpłynęło na powstanie kosmetyków naturalnych, które nie tylko składają się z naturalnych składników, ale również podczas wszystkich etapów produkcji, starają się dbać o środowisko. Składniki takich produktów są naturalne, a ich sposób pozyskiwania przyjazny dla ziemi. To zaczyna się już na uprawach, które nie używają toksycznych pestycydów. Niektóre kosmetyki naturalne są wegańskie, czyli nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego, a podczas produkcji nie testuje się produktu ani pojedynczych składników na zwierzętach. Zdarza się również, że do opakowań kosmetyków naturalnych użyte są surowce wtórne, świetnie nadające się do recyklingu. Warto wybrać np. produkty Oriflame, które powstają z naturalnych składników i zaspokajają różne potrzeby skóry. Dowiedź się jakie produkty najczęściej wybierają klienci marki Oriflame.

Co równie ważne, kosmetyki naturalne okazały się naprawdę bardzo skuteczne. Często na ich działanie należy poczekać, ale jest ono długotrwałe. Okazuje się także, że pielęgnacja taka współgra z naturalnymi procesami zachodzącymi w człowieku, przez co dbając o jeden fragment ciała, nie szkodzimy innemu. Kosmetyki naturalne docierają do źródła problemu, harmonizując naturalną gospodarkę ciała. Te wszystkie powody przekonują coraz większą ilość kobiet. Wraz z pojawianiem się alternatywnych możliwości na rynku kosmetycznym przybywa zwolenniczek naturalnej pielęgnacji – świadomych siebie i środowiska.

 

Related posts