Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna, to w zasadzie młoda dziedzina stomatologii. Zgodnie z samą nazwą największe znaczenie ma w niej estetyka, a konkretnie efekt pięknych i zdrowych zębów. Co do zasady czerpie ona jednak wiele z protetyki, implantologii czy ortodoncji. W jej ramach najczęściej wykonuje się skaling, piaskowanie, wybielanie zębów czy zakładanie licówek bądź implantów.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Gdy mowa jest o stomatologii estetycznej najczęściej na myśl przychodzą uzupełnienie brakujących zębów. Owszem, tak zwane mosty czy implanty, to stosowane na szeroką stale wypełnienia. Gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy zaniedbania zębów, stracimy nawet znaczną ich część, możemy odbudować uśmiech w gabinecie stomatologicznym. Jednak to właśnie wspomniany powyżej skaling, piaskowanie i lakierowanie są najczęstszymi zabiegami na które decydują się ci, którym zależy na pięknym uśmiechu. Czym się różnią?

Skaling, to usuwanie kamienia za pomocą ultradźwięków. Złogi, których powodem jest narastająca warstwa kamienia nazębnego najlepiej usuwać przynajmniej raz do roku. Systematyczne wykonywanie tego typu zabiegu, to większa szansa na uniknięcie paradontozy. Jeśli jesteśmy nałogowymi palaczami papierów, skaling tym bardziej jest dla nas wskazany.

Piaskowanie, to z kolei zabieg oczyszczający całość zębów za pomocą specjalnego roztworu. W jego trakcie na zęby kierowany jest bowiem strumień wody pod ciśnieniem, który zawiera wodorotlenek sodu i powietrze. Dobrze, by wykonywany był systematycznie, jako swoiste uzupełnienie skalingu.

Ostatni, najczęściej wykonywany w ramach stomatologii estetycznej zabieg, to oczywiście lakierowanie. W jego ramach wykorzystuje się specjalne lakiery fluorkowe, które wcierane są w powierzchnię zębów. Dzięki temu szkliwo chronione jest przed bakteriami i zagrażającej zębom próchnicy.

Kiedy warto zdecydować się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej?

Kiedy jesteśmy niezadowoleni z wyglądu i stanu naszych zębów, a dysponujemy gotówką, którą chcielibyśmy przeznaczyć na zmiany – czas na skorzystanie z dobrodziejstw stomatologii estetycznej. Pamiętajmy jednak o tym, że zdecydowana większość zabiegów tego typu musi być wykonywana na zębach wyleczonych, zdrowych i w dobrej kondycji. Absolutną podstawą jest tu zatem wyleczenie wszelkich ubytków – w przeciwnym razie lekarz może nawet odmówić udzielenia nam pomocy.

Oczywiście, w zależności od tego co chcemy poprawić, dentysta podsunie też możliwe rozwiązania. Bywa, że będziemy zmuszeni zasięgnąć opinii kilku lekarzy. Zdarza się również, że sama ingerencja w zęby nam nie wystarcza. Co wtedy?

stomatolgia estetyczna

Stomatologia estetyczna – odpowiedni gabinet

Gdy zależy nam za zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej pozostaje kwestia znalezienia odpowiedniego gabinetu, który oferuje podobne usługi. Wbrew pozorom nie jest to wcale prosta sprawa, gdy w grę wchodzi coś więcej, niż tylko rekonstrukcji uzębienia czy usunięcie kamienia.

W Polsce funkcjonują jednak miejsca, które oferują swym pacjentom fachową pomoc. W Krakowie prężnie działa na przykład Perfect Smile Clinic Garnizon w Gdańsku , gdzie profesjonaliści zajmują się choćby projektowaniem uśmiechu. Co to oznacza? Dzięki korzystaniu z dobrodziejstw kwasu hialuronowego powiększa się tam i modeluje usta, likwiduje zmarszczki mimiczne, modeluje policzki i owal twarzy, a także poddaje skórę twarzy biorewitalizacji.

Udając się do Perfect Smile Clinic Garnizon w Gdańsku nie tylko wyleczymy więc zęby, zadbamy o ich czystość i kolor, ale również poprawimy to co w naszej opinii powinno ulec zmianie. Co więcej, zrobimy to z pomocą renomowanych preparatów matki Stomygen, które są w stu procentach bezpieczne.

Related posts