Na co zwrócić uwagę wybierając studio tatuażu?

Widząc nieudane tatuaże aż włos się jeży. Decydując się na wykonanie tatuażu wybór odpowiedniego studia jest sprawą kluczową. Obecnie na rynku studia tatuażu są otwierane coraz częściej. Niestety bardzo wiele osób skuszonych niską ceną wybiera miejsca w których nie przestrzega się podstawowych zasad higieny, a sami tatuażyści nie mają wielkiego doświadczenia – mówi nam ekspert ze studia Kos Tattoo z Wrocławia. Nic dziwnego, że kolejki do usuwania nieudanych tatuaży są coraz dłuższe. Aby nie natknąć się na nieodpowiednie studio tatuażu koniecznie sprawdź wybrane miejsce i upewnij się, ze wykonanie w nim ozdoby ciała będzie całkowicie bezpieczne, zarówno dla naszego zdrowia jak i wyglądu. Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?

Zapoznaj się z pracami tatuatora

W pierwszej kolejności koniecznie należy sprawdzić jak wyglądają prace artystów działających w danym studio tatuażu. Po pierwsze sprawdzimy czy wykonywane są tam prace w stylu, który nam odpowiada, a po drugie upewnimy się czy tatuaże są staranne, dokładne i czy prezentują się dobrze. Pamiętajmy, że nie każdy artysta zrobi nam tatuaż jaki będziemy chcieli. Jeśli pójdziemy do tatuatora zajmującego się wykonywaniem realistycznych wzorów i poprosimy o oldschoolowy tatuaż nie zawsze dany artysta podoła zadaniu. Dlatego koniecznie znajdźmy tatuatora, który będzie wykonywał prace w naszym stylu, będziemy mieli wówczas pewność, ze wyjdziemy zadowoleni.

Internet nie kłamie

Bardzo dobrym posunięciem jest sprawdzenie opinii o danym salonie w internecie. Obecnie można stwierdzić, że niemal każde studio tatuażu ma swój fanpage np. na Facebooku. Możemy znaleźć tam dokładne recenzje byłych klientów, a także sprawdzić średnią ocen. Dzięki temu będziemy pewni na jakim poziomie tatuatorzy wykonują swoją pracę i czy w ogóle warto umawiać się na wizytę.

Możemy także przejrzeć fora internetowe, które również zawierają wiele cennych doświadczeń i opinii różnych osób. Warto poszukać informacji odnośnie zachowania higieny w danym studiu- upewnimy się, ze wykonywanie tatuażu w danym miejscu jest na pewno bezpieczne.

Niska cena na skuszenie

Nigdy nie dajmy się skusić podejrzanie niskiej cenie wykonania tatuażu. Jeśli chcemy aby nasza ozdoba ciała by la trwała, ładna, a nasze zdrowie było niezagrożone zapłaćmy trochę więcej. Będziemy mieli gwarancję bezpieczeństwa i wysoką jakość obsługi. Wszelkie promocje, niskie ceny powinny od razu wzbudzić nasz niepokój. Nie dajmy się nabrać!

Nie oceniaj po okładce

Wybierasz studio tatuażu po wyglądzie budynku? Błąd! Wygląd i estetyka salonu nie mają nic do rzeczy. Warto skupić się tylko i wyłącznie na umiejętnościach artysty, to w końcu od tego zależy przyszły wygląd naszej ozdoby ciała, a nie od tego czy w salonie są miękkie kanapy i kolorowe ściany. Mimo, że pięknie wyeksponowane wnętrza z pewnością przyciągają uwagę, nie zapominajmy, ze to nie jest najważniejsze.

Higiena przede wszystkim

Będąc w studiu tatuażu np. kiedy przychodzimy porozmawiać z tatuażystą o ewentualnych wolnych terminach, koniecznie podpytajmy lub przyjrzyjmy się czy salon jest czysty, czy są wykorzystywane specjalistyczne jednorazowe igły lub maszyny dezynfekujące. Jeśli planujemy zrobić tatuaż poza miastem i umawiamy się na termin online bądź telefonicznie nie bójmy się zadać wszelkich pytań.

Chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, tatuażysta ma obowiązek udzielić nam wszelkich informacji. Możemy również poszukać odpowiedzi na ten temat na forach lub wśród opinii. Takie rozeznanie zagwarantuje nam, że podejmiemy ostatecznie właściwą decyzję.

Relacja z artystą

Tatuażysta jest osobą od której zależy tak naprawdę wszystko. Spędzimy w jego towarzystwie mnóstwo czasu, dlatego tak ważne jest abyśmy czuli się w jego towarzystwie swobodnie. Tatuażysta powinien być komunikatywny i otwarty, a także przyjmować wszelkie uwagi i prośby. Jeśli już od pierwszego spotkania nie możemy się dogadać, czujemy się niepewnie i niespokojnie, koniecznie zmieńmy studio tatuażu zanim będzie za późno.

Tatuaż jest wspaniałą ozdobą, która zostanie z nami do końca życia. Studio tatuażu powinno być odpowiednio dobrane, tak byśmy mieli pewność, ze znajdujemy się w dobrych rękach, a wykonana praca będzie odpowiadała naszym gustom.

Related posts