Wszystko co powinnaś wiedzieć o makijaż pernamentnym

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny, nazywany jest również mikropigmentacją i polega na wprowadzeniu w głąb naskórka odpowiedniego pigmentu w celu podkreślenia urody czy niwelowania niedoskonałości. Metoda ta jest również, pomocna przy kamuflowaniu defektów powstałych np. w wyniku wypadku lub choroby.

W dzisiejszych czasach staje się to metoda coraz bardziej popularna i doceniana przez kobiety, pragnące wydobyć atuty swojej urody. Przed wykonaniem zabiegu, należy skonsultować się z doświadczoną linergistką (osoba wykonująca makijaż), która doradzi i wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Po konsultacji i doborze odnośnie kształtu i koloru, linergistka nadaje idealny obrys ust lub brwi. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, jednak objawy te zazwyczaj szybko ustępują. Kilka dni po makijażu permanentnym możemy spodziewać delikatnego złuszczania naskórka, co jest procesem naturalnym. Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim nawilżaniu makijażu odpowiednimi preparatami.

Makijaż permanentny pozwala na zaoszczędzenie czasu, który codziennie jest poświęcany na jego wykonanie Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych, czy dojrzałych, które chcą przywrócić wyrazistość rysom oraz dla osób, których praca związana jest z eksponowaniem twarzy.

Występuje jednak kilka sytuacji w których należy zrezygnować lub przesunąć termin zabieg makijażu permanentnego. Podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są infekcje wirusowe i bakteryjne; jeśli masz katar, grypę należy przesunąć wizytę w gabinecie kosmetycznym. Odradzany jest również podczas ciąży, gdyż podczas zabiegu korzysta się barwników i preparatów znieczulających które,mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu. Ponadto, jeśli przyjmujesz leki na rozrzedzenie krwi poinformuj o tym linergistkę, aby mogła dobrać odpowiednią metodę makijażu. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu jest przyjmowanie leków sterydowych, ponieważ naskórek po takich lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. W takim wypadku należy odczekać od 6 do 12 miesięcy.

Wybór właściwej linergistki może okazać się najtrudniejszym etapem całego procesu. Proponujemy wybrać się na konsultacje do kilku różnych gabinetów, omówić oczekiwany efekt. Znaleźć miejsce gdzie zabiegi wykonuje, osoba po wielu kursach z zakresu makijażu, dyplomach i certyfikatach dzięki, której poczujesz się bezpiecznie i komfortowo.

Gabinet Imperial Poznaniu oferuje makijaż brwi metodą microblading, microblading z podcieniem, włosa, piórkowa, cienia, 3D, hybryda, ombre, powder effect, nano brows, makijaż ust i oka. Salon cieszy się dużym zaufanie klientów dzięki korzytaniu wyłącznie z barwników wiadomego pochodzenia i sprzętu świetnej jakości. Jeżeli wciąż masz wątpliwości, możesz poprosić linergistkę o bezpłatną wizualizację, która pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

Related posts